Візит Президента Всесвітньої ради кредитних спілок Брайана Бранча

В ході візиту були проведені змістовні переговори з керівництвом НАКСУ та ВАКС, на яких ішла мова про сьогоднішню ситуацію на ринку кредитних спілок та можливі шляхи підтримки міжнародної громадськості у цьому процесі.

відбулася зустріч Брайана Бранча та Павела Гжесіка з керівництвом Державної регуляторної служби України на чолі з Ксенією Ляпіною. У зустрічі також брали участь Петро Козинець, Людмила Кравченко, Вікторія Волковська. Брайан Бранч поінформував представників ДРС про кращі світові практики. З боку представників Державної регуляторної служби прозвучало запевнення про повну підтримку зусиль представників ринку кредитних спілок у питаннях дерегуляції діяльності.

Ключовим заходом візиту Брайана Бранча та Павела Гжесіка до України було проведення 1 березня 2016 року у Києві спільного засідання Ради НАКСУ та Правління ВАКС з метою координації зусиль у питанні лобіювання законодавчих ініціатив за участю представників виконавчих органів асоціацій та лідерів кредитних спілок. Модерував засідання Президент НАКСУ Петро Козинець.

У своїй привітальній промові Брайан Бранч зазначив, що протягом останніх двох років йде активне спілкування WOCCU з українськими високопосадовцями, які за цей час були ознайомлені з регуляторними та законодавчими системами найбільш прогресивних рухів кредитних спілок світу. Було відмічено, що наразі триває спільна робота над вирішенням питань неприбуткового статусу КС, відміни впровадження РРО та спрощенням ліцензійних процедур.

Брайан Бранч запевнив, що WOCCU і надалі надаватиме підтримку ринку кредитних спілок України в обговоренні важливих питань з органами державної влади, а також засвідчив зацікавленість та прагнення професійних об’єднань КС до змін.

Особливо необхідно відмітити, що це перший широкий спільний захід керівних представницьких органів НАКСУ та ВАКС за останні два роки. Він красномовно продемонстрував практичну єдність позицій кредитних спілок обох асоціацій щодо бачення шляхів розвитку системи кредитної кооперації в Україні.